Püsiekspositsioon

Püsiekspositsioon

Fuajees saab tutvuda F. G. W. Struve geodeetiliste mõõtmistega, mis on jätnud teadusajalukku niivõrd kustumatu jälje, et on pälvinud sissekande UNESCO maailmapärandi nimekirja.

Idasaalis tervitavad külastajaid eri suurustes ajaloolised teleskoobid, mille kohal kõrgub maailmakuulus Fraunhoferi läätsteleskoop. Peale teleskoopide kollektsiooni saab tutvuda gloobustega, mille seas on muuseumi vanim, keskajast pärinev araabia taevagloobus. Teavet ja mitmesuguseid ilmestavaid mänge pakuvad puutetundlike ekraanidega arvutid.

Kellatoas saab teada, kuidas mõõdeti aega Eestis kahe ilmasõja vahel ning mis tähtsus ja tähendus on ajal astronoomias.

Läänesaal pakub põnevat nii suurtele kui ka väikestele. Astronoomia arengust ja Eesti astronoomidest pajatavate seinastendide ning arvutite kõrval saab silmitseda helendavaid tähtkujusid, uurida päikesesüsteemi mudelit, loendada meteoore või katsuda jõudu meteoriiditükkidega.

See ei ole veel kõik! Esimeselt korruselt pääseb keldrisse, kus on seismoloogiast pajatav väljapanek, trepist üles minnes aga satute huvitava konstruktsiooniga torni, mis koos Zeissi läätsteleskoobiga võib süstida astronoomiapisiku nii suurele kui ka väikesele külastajale.