Sündmused

Päikesevaatlus tähetornis

Tartu tähetorn korraldab regulaarselt üritusi astronoomiahuvilistele, kooliõpilastele, peredele ja üksikkülastajatele. Septembrist maini ootavad huvilisi tähetorni teisipäevad – regulaarsed populaarteaduslikud astronoomialoengud ja avalikud tasuta vaatlusõhtud ning aasta läbi toimuvad mitmed temaatilised üritused!

Haridus

Tartu tähetorn kutsub rikastama igapäevast koolitööd põnevate tegevustega ehedas keskkonnas, kus kasutame ainulaadseid originaalesemeid ja mudeleid. Meie haridusprogrammid on seotud loodusõpetuse, füüsika, matemaatika ja loodusgeograafia õppekavadega. 

Turvaline muuseumikülastus

Alates 9. augustist tuleb Tartu tähetorni külastades ette näidata tõend, mis kinnitab Covid-19 vastu vaktsineerimist, selle haiguse läbipõdemist või negatiivset testitulemust. See nõue ei kehti alla 18-aastaste laste ja noorte kohta

Tartu Ülikooli muuseum

Tartu tähtorn on osa Tartu Ülikooli muuseumist - tutvu teaduse ja ülikoolihariduse ajalooga 17. sajandist tänapäevani ning avasta siin ülikooli rikkalik minevikupärand ja uuri lugusid teadusest, kunstist, astronoomiast, meditsiinist ja tudengielust!