Virtuaalne Tartu tähetorn

Mis oleks parem kui muuseum tuleb koju või kooli kätte? Mis oleks huvitavam kui võtta ette üks ajalooline retk teaduse või ülikooli teemal? Mis võiks olla põnevam kui tutvuda põnevate esemete ja lugudega läbi sajandite?

Järgnevast valikust leiate materjali eneseharimiseks, koolitunni ilmestamiseks kui meeldivalt ajaveetmiseks.

Astronoomiateemaliste loengute salvestised

Sooviksid rohkem teada saada astronoomiast või selle ajaloost? Samuti ka teistest seotud teemadest? Meil on Sulle pakkuda põnevaid loenguid oma ala parimatelt!

Tartu tähetorni astronoomiaklubi videoloengute sarja alates 2013. aastast kuni selle aasta märtsikuu viimaste loenguteni on võimalik järele vaadata tähetorni kodulehel klikkides alloleval pildil

Õppematerjalid ja tegevused E-koolikotis

Tartu Ülikooli muuseum pakub e-õppematerjale inimese- ja loodusõpetuse, sotsiaalainete, ajaloo, füüsika ja astronoomia ning kunstiajaloo valdkonnas erinevatele kooliastmetele ja need on leitavad E-koolikotis.

Mänguline retk „Läbi rahvusülikooli sajandi” Tartu kesklinnas ja Toomemäel kultuurilooliselt olulistes ja kaunites paikades ülikooli teemal.

Tartu Ülikooli ajaloo teemaline õppematerjal muuseumi õuenäituse „Kultuuride kohtumispaik – Tartu“ põhjal.

Õppematerjal 20. sajandi Eesti ajaloo ja ühiskonnaloo teemade kordamiseks muuseumi näituse “Ideaalide Eesti. 100 aastat otsinguid” põhjal.

Ajalookursuse rikkalik lisamaterjal Kreeka rõivamoest antiikajal.

I kooliastme loodusõpetuse tunni praktiliste tegevuste kavandid teemadel aastaajad, raketid, satelliidid ja tähistaeva liikumine.

Huviringides ning loodusõpetuse ja füüsika ainete tundides kasutamiseks mõeldud rikkalikult illustreeritud informatiivne materjal (katsed, meisterdamisjuhised ja töölehed) teemadel päikesesüsteemi väikekehad, galaktikad, valgus I ja II kooliastmele ning spekter III kooliastmele.

Tööraamat gümnasistile või astronoomiahuvilisele III kooliastme õpilasele, mille teemadeks on koordinaadid, tähed, eksoplaneedid, meie Päikesesüsteem ja teleskoobid (taustateave, ülesanded, vastuselehed).

Hullu Teadlase tervise-, metsa- ja veeteemalise teaduskonverentside  ning tähetorni astronoomialoengute salvestised.

Kõk loetletud materjalid on kättesaadavad ühes kataloogis E-koolikotis siin

Muuseumi meened ülikooli meenete e-poes

Valikut muuseumi meeneid ja muuseumi poolt välja antud trükiseid on võimalik soetada ülikooli veebipoest shop.ut.ee Uudistage julgesti lähemalt!

Soovitame kindlasti tutvuda ka virtuaalse Tartu Ülikooli muuseumi ja kunstimuuseumiga!