Vilde teater toob koostöös Tartu Ülikooli muuseumiga lavale Kafka "Protsessi"

9. septembril kell 19 esietendub Vilde teatri ja Tartu Ülikooli muuseumi koostöös Franz Kafka „Protsess“. Tartu Ülikooli muuseumi pööningusaalis mängitavat „Protsessi“ on varasemalt Eestis lavastatud vaid 1995. aastal Sven Kuntu poolt Von Krahli Teatris.

10 korral septembris etenduv Kafka „Protsess“ tuleb lavale Peeter Kollomi dramatiseeringus ning Ain Saviaugu lavastuses. Peaosa täidab Vanemuise näitleja Priit Strandberg. Etenduse kunstiline kujundus on Silver Vahtre looming.

Maailmakirjanduse suurnime Franz Kafka teosed jõuavad  teatrilavadele harva. Eestis on lavastatud Kafka „Metamorfoosi“ kahel korral (Peeter Raudsepp, 1998, Vanemuine;  Mart Koldits, 2004, Tallinna Linnateater)  ning „Lossi“ ühel korral Hendrik Toompere poolt lavastatuna (2009, Vanemuine).

Kafkale tüüpiliselt kulgeb „Protsessi“ tegevustik välises plaanis igati realistlikult. Ühel hommikul  arreteeritakse edukas noor pangaametnik Härra K. Kui ta püüab selgusele jõuda, milles seisneb tema süü, siis aegamisi ilmneb, et pealtnäha lihtne ülesanne käib Härra K-le üle jõu ning teda ümbritsevad inimesed kas ei saa või ei taha teda aidata.

Kafka „Protsess“ on ajatu klassika, mis puudutab iga inimest. Ühest küljest on see väikese inimese võitlus lõputu bürokraatiamasinaga, teisalt on tegemist sügavalt allegoorilise ja mitmetasandilise teosega, milles käsitletakse inimese südametunnistuse temaatikat.

Etendused toimuvad 9., 10., 12., 13., 14., 15., 22., 25., 26. ja 27. septembril kell 19. Enne etenduse algust on võimalik kõigil külastada Tartu Ülikooli muuseumit, mis etenduse toimumise päevadel on avatud kella 19ni.

Piletid on müügil Piletilevis ja Tartu Ülikooli muuseumi kassas. Kuni 15. augustini on pileteid võimalik osta soodushinnaga.

Lisainfo:

Aire Pajur