Turistile

Tähetorn rajati 19. sajandi alguses Tartu keiserliku ülikooli juurde. Selle esimene õitsenguperiood oli 19. sajandi esimene pool, mil energiline juhataja F. G. W. Struve tegi meridiaankaare mõõtmisi, kaksiktähtede vaatlusi ja tellis tähetornile hinnalisi vaatlusriistu. Tartu tähetornis on korduvalt avardatud meie ettekujutust maailmaruumist ja hoitud Eesti astronoomiateaduse lippu kõrgel.

Praeguses ekspositsioonis on hinnalised ajaloolised teleskoobid, geodeesiariistad ja mitmed käed-külge-eksponaadid. Tähetorni rõdult avaneb vaade rohelisele Tartule.

Parima elamuse saamiseks külasta ka teisi Tartu Ülikooli muuseume ja kasuta selleks ühispiletit. Tartu Ülikooli muuseum ja selle filiaalid moodustavad ühe terviku, kus on midagi igale maitsele: tutvu ülikooli ajalooga varakambris ning avasta Hullu Teadlase kabinet muuseumi peamajas toomkirikus, naudi antiikkunsti täiuseiha ja põnevat tudengikartserit ülikooli peahoones asuvas Tartu Ülikooli kunstimuuseumis, imetle väärikaid teleskoope ja Eesti astronoomiateaduse saavutusi Tartu Ülikooli tähetornis!

Tutvu ka Toomemäe ekskursioonidega, mis viivad jalutuskäigule läbi Toomemäe ajaloo.

Tähetorni pilet maksab 3 €, sooduspilet 2 € ja perepilet 6 €. Ühispilet, millega saab peale tähetorni külastada ka Tartu Ülikooli kunstimuuseumi ja Tartu Ülikooli muuseumi peamaja toomkirikus, maksab 7 €, perepilet 14 €. Loe soodustuste, pere- ja grupipiletite ning ekskursioonide hindade ja lahtiolekuaegade kohta täpsemalt.

 

Kavanda oma külaskäik

Ülikooli peahoone ja Tartu Ülikooli kunstimuuseum 260 meetrit (5 minutit)

Tartu Ülikooli muuseum toomkirikus 350 meetrit (5 minutit)

Tartu Ülikooli vana anatoomikum 200 meetrit (2 minutit)

 

Kuradisild 300 meetrit (5 minutit)

Inglisild 180 meetrit (3 minutit)

 

Tartu Ülikooli loodusmuuseum 1 km (14 minutit)

Tartu Ülikooli botaanikaaed 750 meetrit (8 minutit)                       

 

Raekoja plats ja turismiinfo punkt 280 meetrit (3 minutit)

                       

Tartu bussijaam 1,1 km (12 minutit)

Tartu rongijaam 1,2 km (16 minutit)