Tartu Ülikooli muuseum avab 13. mail taas uksed

Alates kolmapäevast, 13. maist on Tartu Ülikooli muuseum taas avatud. Külastajaid ootavad ajalooline toomkirik ja Tartu tähetorn Toomemäel ning kunstimuuseum ülikooli peahoones. Maikuu nädalavahetustel pääseb muuseumi lahtioleku aegadel ka toomkiriku vaateplatvormile. Vastavalt riiklikele ettekirjutustele ja tervisekaalutlustele tagab muuseum külastajate ja töötajate turvalisuse.

Tartu Ülikooli muuseumi kolmes majas ootavad huvilisi nii ülikooli kui ka teadusajalooga seotud püsi- ja ajutised näitused. Toomkirikus jääb esialgu suletuks Hullu Teadlase kabinet ja tähetornis keldrikorrusel asuv haridusruum. Muuseumist, kunstimuuseumist ja tähetornist saab ette tellida ekskursioone ja haridusprogramme kuni kümneliikmelistele rühmadele.

Taasavamise järel tuleb muuseumis viibides järgida 2+2-reeglit (v.a pered) ja kanda võimaluse korral maski. Hoonesse sisenedes ja sealt väljudes tuleb desinfitseerida käed ning kindlasti on vaja järgida muuseumisse üles pandud ja töötajate jagatavaid juhiseid. Muuseumi audio- ja videogiidide kasutamiseks on külastajal soovitatav kaasa võtta oma kõrvaklapid. 

„Meil on taas rõõm jagada külastajatega Tartu Ülikooli muuseumi erilist füüsilist ruumi. Olen jätkuvalt seda meelt, et meie muuseumi olemuse tuum on eheduse tunnetus, pärisasja puudutus,“ ütles muuseumi direktor Mariann Raisma. „Ootame teid meie näitustele alates 13. maist ning teeme kõik, et külastus oleks turvaline ja nauditav.“ 

Maikuus on ülikooli muuseumi majad avatud talvistel lahtiolekuaegadel. Täpsem teave on muuseumi, kunstimuuseumi ja tähetorni kodulehel. 

Toomemäel muuseumi ümbruses asuvaid välinäitusi saab külastada juba enne eelolevat kolmapäeva.  

Lisateave: Mariann Raisma, Tartu Ülikooli muuseumi direktor, 522 1702, mariann.raisma@ut.ee