Sünnipäev tähetornis

Tähista oma sünnipäeva Tartu tähetornis!

Sünnipäev tähetornis kestab 2,5 tundi ja sellesse mahub nii uusi teadmisi kui ka käelist tegevust või sportlikku võistlust.

Pakume sünnipäevaks välja järgmisi teemasid:

Reis Kuule

Kuu ei ole tehtud juustust, seal on tolm, kivid ning selle pind on täis pikitud kraatreid. Kust need kraatrid tulid ja millised need on? Videote, Kuu kaardi, gloobuse ning fotode abil uurime välja, milliseid kraatreid Kuu peal on ja seejärel saab igaüks endale savist kaasa voolida oma isikliku kraatri, kosmoseraketi või astronaudi. Programm sobib kõigile Kuu-huvilistele alates lasteaialastest.

Päikesesüsteem

Päikesesüsteemi programmis uurime, miks Pluuto ei ole enam planeet, miks on komeedil saba ja mida meie kodusest Päikesesüsteemist veel võib leida. Igaüks saab endale kaasa meisterdada meie või mõne teise tähe ümber oleva planeedisüsteemi mudeli. Programm sobib kõigile astronoomiahuvilistele alates algkoolist.

Kosmoselaevatehas

Vahest aitab just sinu väljamõeldud kosmoseaparaat meid Marsile, Neptuunile või kaugemate tähtedeni? Tule ja pane oma fantaasia proovile ning valmista käepärastest vahenditest unikaalne kosmoseaparaat. Kosmosesse me seda kahjuks lennutada ei saa, aga äkki lendab laeni?

Programm sobib meisterdamislembestele noortele alates algkoolist.

Teadmistejaht

Külma või vihmase ilmaga

Kas Sina tead, millega tähetornis tegeletakse või milliste põnevate nimedega asju on peidus tähetorni seinte vahel? Teadmistejahi käigus leiavad sünnipäevalised võistkondades vastuseid neile esitatud küsimustele. Tasub olla terane ja kiire, sest mängus on auhinnad.

Sooja ja ilusa ilmaga

Toomemäele ja selle ümbrusse on püstitatud hulk monumente õpetlastele ja riigimeestele. Kas oskad kõiki peast nimetada? Aga kus need asuvad? Millised need välja näevad? Või kui oled kujusid juba otsinud, kas tunned detaili järgi ära kõik Toomel asuvad hooned? Fotoorienteerumise eesmärk on toreda jalutuskäigu tulemusena viia pildistatud detail kokku õige monumendiga. Programm sobib kõigile teravapilgulistele värske õhu nautijaile alates põhikooli II astmest.

 

Praktiline teave

  • Ruumi mahub kuni 20 last või täiskasvanut.

  • Tartu tähetorn ise sünnipäeva juurde toitlustust ei paku, see tuleb sünnipäevalistel ise tellida või kaasa tuua. Pakume omalt poolt morsikannud ning mõned suuremad ja väiksemad kausid, mida ei pea kaasa tooma. Vajadusel on võimalik kasutada veekeedukannu. 

  • Laste riietus võiks soovitatavalt olla mugav.

  • Sünnipäevapeo hind on 65 €, lisandub materjalikulu 2 € lapse kohta. Alates 1.jaanuarist 2018 on sünnipäevaprogrammi hind 95 € ning materjalikulu sellele ei lisandu. 

  • Programmile saab juurde tellida planetaariumietenduse (30 min), mille hind on 2 € osaleja kohta.

  • Sünnipäevad toimuvad laupäeviti algusega kell 11 ja 14. Erandjuhul saab sünnipäevi tellida ka muudele aegadele. 

Lisateave ja broneerimine: 737 6932, tahetorn@ut.ee

Vaata ka Hullu Teadlase kabineti sünnipäevaprogramme.