Sünnipäev tähetornis

Sünnipäevapidu tähetornis on põnev uurimise ja avastamise sündmus 7-12-aastastele teadushuvilistele.

Sünnipäev tähetornis kestab 2,5 tundi ja sellesse mahub nii uusi teadmisi kui ka käelist tegevust. Pakume sünnipäevaks välja järgmisi teemasid:

Appi, vulkaan!

Õnneks elame me Eestis, kus maa eriti ei värise ja vulkaanid ei purska, kuid aina rohkem reisivad siin elavad inimesed paikadesse, kus seda kõike võib juhtuda. Seega on hea teada, kus, miks, kuidas ning mida siis teha ja kuidas oma kodus turvaliselt väike vulkaan purskama panna.

Reis Kuule

Kuu ei ole tehtud juustust, seal on tolm, kivid ning selle pind on täis pikitud kraatreid. Kust need kraatrid tulid ja millised need on? Videote, Kuu kaardi, gloobuse ning fotode abil uurime välja, milliseid kraatreid Kuu peal on ja seejärel saab igaüks endale savist kaasa voolida oma isikliku kraatri, kosmoseraketi või astronaudi. Programm sobib kõigile Kuu-huvilistele alates lasteaialastest.

Päikesesüsteem

Päikesesüsteemi programmis uurime, miks Pluuto ei ole enam planeet, miks on komeedil saba ja mida meie kodusest Päikesesüsteemist veel võib leida. Igaüks saab endale kaasa meisterdada meie või mõne teise tähe ümber oleva planeedisüsteemi mudeli. Programm sobib kõigile astronoomiahuvilistele alates algkoolist.

Kosmoselaevatehas

Vahest aitab just sinu väljamõeldud kosmoseaparaat meid Marsile, Neptuunile või kaugemate tähtedeni? Tule ja pane oma fantaasia proovile ning valmista käepärastest vahenditest unikaalne kosmoseaparaat. Kosmosesse me seda kahjuks lennutada ei saa, aga äkki lendab laeni?

Programm sobib meisterdamislembestele noortele alates algkoolist.

Praktiline teave

  • Ruumi mahub kuni 20 last või täiskasvanut.

  • Tartu tähetorn ise sünnipäeva juurde toitlustust ei paku, see tuleb sünnipäevalistel ise tellida või kaasa tuua. Pakume omalt poolt morsikannud ning mõned suuremad ja väiksemad kausid, mida ei pea kaasa tooma. Vajadusel on võimalik kasutada veekeedukannu. 

  • Laste riietus võiks soovitatavalt olla mugav.

  • Sünnipäevapeo hind on 110 € ning materjalikulu sellele ei lisandu. 

  • Programmile saab juurde tellida planetaariumietenduse (30 min), mille hind on 2 € osaleja kohta.

  • Sünnipäevad toimuvad laupäeviti algusega kell 11 ja 14. Erandjuhul saab sünnipäevi tellida ka muudele aegadele. 

  • Sünnipäevapeo aeg tuleks broneerida vähemalt 2 nädalat varem.

Lisateave ja broneerimine: 737 6932, tahetorn@ut.ee

Vaata ka Hullu Teadlase kabineti sünnipäevaprogramme.