Prof Davi Rodriguese loeng "Miks galaktikad pöörlevad?"

Rahvusvahelise konverentsi Metric-Affine Frameworks for Gravity 2022 avalik loeng toimub teisipäeval, 28. juunil 2022 kell 18:15 Tartu tähetornis.

Prof Davi Rodrigues kõneleb inglise keeles teemal "Miks galaktikad pöörlevad?"

Pildid galaktikatest on üldtuntud ning osa tänapäeva kultuurist. Neil on tavaliselt näha hele ketas, mille spiraalsed harud loovad mulje pöörlemisest. Astronoomilised vaatlused tõepoolest kinnitavad pöörlemist ja samas viitavad suurele hulgale teatud ebatavalisele mateeriale galaktika ümber. Loengus tuleb lühidalt juttu sellest, mida täpsemalt vaadeldakse, miks see ebatavaline (tume) aine paistab olevat vajalik, kuidas galaktikad teadaolevalt sünnivad ning millised järelmid sellel "kaugel" värgil võiksid olla.

Davi Rodrigues on 2010. aastast Brasiilia Espírito Santo föderaalülikooli füüsikaprofessor ning Astrofüüsika ja kosmoloogia keskuse liige. Tema peamised uurimisteemad on astrofüüsika, kosmoloogia ja gravitatsioon, rõhuga tumeainel, laiendatud gravitatsiooniteooriatel ja galaktikatel.

Kõik huvilised on teretulnud, sissepääs prii!

Varasemate gravitatsioonikonverentside avalikud loengud:

  • Prof. Escamilla Rivera (Mexico) How a dispute over a single number became a cosmological crisis 29. juuni 2021 (BBB salvestus)

  • Prof. Emmanuel Saridakis (Ateena) Black holes and gravitational waves 16. juuni 2020 (BBB salvestus)

  • Prof. Lavinia Heisenberg (Zürich) Our dark Universe 18. juuni 2019

  • Prof. Salvatore Capozziello (Napoli) Time travel, black holes and wormholes 26. juuni 2018

  • Prof. Robin Tucker (Lancaster) Beyond gravity 29. juuni 2017

Teisipäev, 28. Juuni 2022 - 18:15 kuni 20:00