Peredele

Külasta tähetorni kogu perega!

Tähetornis on uudistamist nii suurtele kui ka väikestele täheteaduse huvilistele. Mitmeid käed-külge-eksponaate on Läänesaalis ja keldris: proovi tõsta ehtsat raudmeteoriiti, loenda meteoore, liiguta ise Tõravere teleskoobi mudelit või pane kokku suur pusle! Keldrikorruse väikeses lauamängu- ja joonistusnurgas on hea vahepeal mõnusasti puhata.

Peredele on suunatud perepäevad, vaatlusõhtud, muuseumiööd, teadlaste ööd ning Hansapäevade ajal uksed avav Teaduslinn. Tutvu meie sündmustega!

Tähetornis võib tähistada ka sünnipäevi ning 3.–5. klassi õpilasi ootab tähetorni huviklubi Reegulus. Kooliaasta vältel annab tähetorn välja teabelehte Tähed Selgeks!

Muuseumi külastades kasuta perepiletit! Perepilet kehtib kuni 2 täiskasvanule lastega ja maksab 6 €. Ühispilet peredele, millega saab peale tähetorni külastada ka Tartu Ülikooli muuseumi peamaja toomkirikus ning Tartu Ülikooli kunstimuuseumi, maksab 14 €.

Lastevankrid saab jätta tähetorni fuajeesse, väiksemate kärudega mahub liikuma ka esimese korruse ekspositsioonisaalis. Lastekärudega ei pääse teisele korrusele planetaariumisse, seismograafiaekspositsiooni juurde ega teleskoobitorni.

Tutvu mitmesuguste peredele suunatud üritustega ka Tartu Ülikooli muuseumi peamajas Toomemäel ning Tartu Ülikooli kunstimuuseumis.