Muuseumiöö kutsub mängima

Taas on käes sume kevadöö, kui muuseumid üle Eesti kutsuvad inimesi endale tavapäratutel aegadel külla, et erakordsetest elamustest osa saada. Sel korral on teemaks „Öös on mänge“ ja ka Tartu Ülikooli muuseumi kõik kolm maja ootavad külastajaid.

Tartu tähetornis saab muuseumiööl osaleda humoorikas orienteerumismängus „Eksinud kosmoses“ ning noorematele külastajatele pakutakse võimalust meisterdada endale päris oma legendaarne „Reis kuule“ lauamäng. Selge ilma korral on kell 23-00 võimalik ka kaugel-kaugel asuvaid taevakehasid teleskoobi abil veidi lähemalt vaadelda.

Lisainfo: https://programm.muuseumioo.ee/map/museum?id=129

Tartu Ülikooli kunstimuuseumis on võimalik nautida antiigihõngulist püsiekspositsiooni, panna oma tähelepanu proovile otsimismängus „Killud ja kujud“, mängida antiikseid lauamänge ja lubada Kreeka jumalatel endale ennustada. Kunstimuuseum Tartu Ülikooli peahoones on avatud kell 18-22.

Lisainfo: https://programm.muuseumioo.ee/map/museum?id=435

Tartu Ülikooli muuseumi peamajast Toomemäelt leiab mitmeid vahvaid tegevusmänge, meisterdada saab mänguasju ja toimuvad ka ägedad Hullu Teadlase eksperimendid. Avatud on ka toomkiriku tornid, mis pakuvad ilusa vaate hämarduvale linnale.

Lisainfo: https://programm.muuseumioo.ee/map/museum?id=518

Olete oodatud!