Muuseum tähistab koos teiste mäluasutustega akadeemilise pärandi päeva

Foto: Andres Tennus

18. novembril tähistab muuseum koos teiste Tartu Ülikooli mäluasutustega akadeemilise pärandi päeva. Tänavu on tähistamise keskmes raamatukogu ja muuseumi asutaja ning esimese direktori Karl Morgensterni pärand ülikoolile.

Selle raames saavad huvilised külastada Morgensterni pärandist inspireeritud näitusi nii ülikooli muuseumis, kunstimuuseumis kui raamatukogus. Tartu Ülikooli kunstimuuseum korraldab  kella 14–16 ülikooli raamatukogus gemmide valmistamise töötoa, mis on inspireeritud kunstimuuseumi aastanäitusest „Kivilõikekunsti lummus. Morgenstern 250“. Kell 16 toimub raamatukogus näitusel „Karl Morgenstern 250. Tartu klassik“ eelregistreerimisega kuraatorituur.

Kolmapäeval, 18. novembril on võimalik Tartu Ülikooli muuseumi, kunstimuuseumi ning tähetorni püsi- ja ajutisi näitusi külastada tasuta.

Akadeemilise pärandi päeva loojaks on Euroopa akadeemilise pärandi võrgustik Universeum. Päeva eesmärgiks on juhtida ülikoolides rohkem tähelepanu nii materiaalsele kui mittemateriaalsele pärandile ja tutvustada seda mitmete ürituste ja ekskursioonide abil.

Palume kõigil soovijatel tulla näitustele ja üritustele tervena ning kanda maski.

Olete oodatud!