Meie päikesesüsteem ja tähed

Meie päikesesüsteem ja tähed

Programmid sobivad lasteaia vanemale rühmale ja 1.-6. klassile ehk I ja II kooliastmele.

Programme kohaldatakse vastavalt õpilaste vanusele,  rühma ajalistele võimalustele ja vajadusel õpetaja soovidele.

Kõik programmid lähtuvad I ja II kooliastme loodusõpetuse õppekavast ning käsitlevad seal esinevaid teemasid. 5. ja 6. klassile on programmid küll pigem materjali kordamiseks ja meeldetuletamiseks või teadmiste süvendamiseks.

Programmide käigus rakendame uurimusliku õppe ja/või aktiivõppe meetodeid.

Kõik programmid kestavad 45-90 min.

Hind 2 €, välja arvatud Tähistaevas kui soovitakse teha taevakaarti – sellisel juhul lisandub taevakaardi maksumus 1 €.

 

Teema alla kuulub neli programmi:

Tähistaevas (lasteaiale Loomaaed taevas)

Õpime tundma tähtkujusid ja nendega seotud lugusid. Programmi käigus õpime planetaariumis, planetaariumiprogrammi või taevakaardi abil tundma erinevaid tähtkujusid, nendega seotud legende ning nende liikumist taevas. Seejärel joonistame või meisterdame mõne tähtkuju või vanemate õpilastega valmistame pööratava taevakaardi, mille õpilane saab endaga koju kaasa võtta.

 

Päikesesüsteem

Saame tuttavaks meie päikesesüsteemi erinevate osadega. Programmi käigus ehitame ja uurime erinevaid päikesesüsteemi mudeleid – järjestame, võrdleme suuruseid ja vahemaid. Väiksematega meisterdame üheskoos igale lapsele oma päikesesüsteemi mudeli, suurematega uurime sel hooajal lähemalt komeete ja kääbusplaneete ning nendega seotud viimase aja teadusuudiseid. 

 

Päike, Maa ja Kuu

Uurime, kuidas liiguvad Päike, Maa ja Kuu ning kuidas see meie elu mõjutab. Programmi käigus uurime, kuidas Päike, Maa ja Kuu üksteise suhtes liiguvad ning kuidas see mõjutab meie elu Maal – aastaajad, varjud, varjutused. Lõpetuseks valmistame ka lihtsa mudeli, mille abil saab teistelegi näidata, kuidas varjutused tekivad.

 

Päike ja teised tähed

Avastame, kui palju erinevaid tähti maailmaruumis on ning mis on nende sees. Programmi käigus saab selgeks, milliseid tähti peale meie Päikese veel olemas on. Uurime, milline on ühe tähe elulugu, kas Päike on kõige suurem täht, mis värvi tähti olemas on ja mis on Päikese sees? Programm sobib hästi kokku Päike, Maa ja Kuu programmiga.

Lisateave ja broneerimine: 737 6932, tahetorn@ut.ee