Lasteaedadele ja koolidele

Tartu tähetorn kutsub rikastama igapäevast koolitööd põnevate tegevustega ehedas keskkonnas mitmesuguste originaalesemete ja mudelite abil.

Lasteaedadele ja koolidele pakume:

Haridusprogrammid

Meie haridusprogrammid on seotud loodusõpetuse, füüsika, matemaatika ja loodusgeograafia õppekavadega. Leia endale sobiv programm.

Programmi hind 4 € osaleja kohta.

Tellides ühele grupile korraga mitu programmi rakenduvad soodushinnad

 

Ekskursioonid

Ekskursioonil tutvustab giid 45–60 minuti jooksul Tartu tähetorni ekspositsiooni ja ajalugu. Ilusa ilma korral pääseb tähetorni rõdule. Giid arvestab kooligrupi puhul laste vanuse ja võimalusel ka õppekavaga.

Ekskursiooni hind: giiditasu kogu grupi kohta + muuseumipiletid osaleja kohta.

Õpilasgrupile eesti keeles: 30 € + piletid

Õpilasgrupile võõrkeeles: 40 € + piletid

 

Planetaariumietendused

Planetaarium on seadeldis kunstliku tähistaeva tekitamiseks. Tartu tähetorni planetaariumietendusi korraldatakse spetsiaalses kuplikujulise laega ruumis, kus laele projitseeritakse tähistaeva tõepärane pilt ning näidatakse taevakehade liikumist taevalaotusel. Pakume erinevaid temaatilisi planetaariume, sealhulgas ajaloo ja kirjandusega seotud programme.

Planetaariumi pilet 3 € osaleja kohta.

 

Vaatlused

Kooligrupid saavad ettetellimisel osaleda astronoomilisel vaatlusel. See kestab kõige enam 1,5 tundi. Vaatlus ei sisalda muuseumiekskursiooni ning toimub õhtuti ainult selge ilma korral.

Vaatluse hind: õpilane ja lasteaialaps 4€, kaks gruppi saatvat täiskasvanut tasuta, ülejäänud täiskasvanud 4€.

 

Tutvu ka haridustegevustega, mida pakume Tartu Ülikooli muuseumi peamajas Toomemäel, Hullu Teadlase kabinetis ja Tartu Ülikooli kunstimuuseumis.