Kosmoseteemaline huviharidus TEEME +

Projekti Astronoomia- ja kosmoseteemalise huvihariduse tugikeskuse käivitamine jooksul viisime läbi huviringi juhendajatele suunatud koolitusi ja koostasime kuus temaatilist tegevuste raamatut, milles on ülesandeid nii astronoomia, geoloogia kui kosmosetehnoloogia vallast. Lisaks kuuele raamatule valmis sündmuste jaoks koostatud materjalide põhjal kaks lühemalt ülesannete komplekti. Õpperaamatud sobivad nii teadushuviringi kui temaatilise lisamaterjalina ka koolitundi. Raamatud on üleval E-koolikotis.

Projekti käigus õnnestus meil külastada 54 kooli üle Eesti. Koolidele pakkusime rändnäitust Kosmoseteadlaseks ning loenguid-töötube nii nooremale kui vanemale koolieale. Külastasime nii suuri linna- kui väiksemaid maakoole Kolkjast Mustjalani ja Võsust Värskani.

Kolme aasta jooksul korraldasime ka kuus sündmust, kus õpilased said üles näidata oma teadmisi ja loomingulisust. Kaks korda kutsusime neid pildistama taevanähtusi astrofotograafia võistluse jaoks, kaks korda ootasime põnevaid teadusvideoid ning kaks korda ootasime neid Tartusse SPARK Makerlabi meisterdama.

Panime kokku ka veebikursuse Imeline Universum, mille 6.-12. klassi astronoomiahuvilised leiavad Tartu Ülikooli teaduskooli kursuste alt. Tasub kiirelt registreerida, sest rühm on seni alati täis tulnud.

Kokku on meie tegevustest aastatel 2017 kuni 2020 osa saanud ligi 3500 astronoomia- ja kosmosehuvilist üle Eesti.

Lisaks olemasolevate õppematerjalide koondamisele, loome projekti raames ka uusi, mis on üleval meie kodulehel ning mujal. 

Lingid õppematerjalidele E-koolikotis:

Päikesesüsteemi väikekehad: https://e-koolikott.ee/oppematerjal/26725-Paikesesusteemi-vaikekehad

Galaktikad: https://e-koolikott.ee/oppematerjal/26724-Galaktikad

Valgus: https://e-koolikott.ee/oppematerjal/26726-Valgus

Spekter: https://e-koolikott.ee/oppematerjal/26727-Spekter

Astrolaada mudelite kavandid: https://e-koolikott.ee/oppematerjal/19581-Astrolaada-mudelite-kavandid

Astronoomia huviringi tegevused ja ülesanded vanemale koolieale: https://e-koolikott.ee/oppematerjal/26728-Astronoomia-huviringi-tegevused-ja-ulesanded-vanemale-kooliastmele

UUED MATERJALID

Elu kosmosejaamas: http://kodu.ut.ee/~janetl/uued/Elu%20kosmosejaamas%20raamat.pdf

Spacetube videovõistluse videote kasutamine koolitunnis: http://kodu.ut.ee/~janetl/uued/Spacetube%20videovoistluse%20videote%20ka...

Rändnäitusel „Kosmoseteadlaseks“ tutvustame erinevaid kosmosega seotud karjäärivõimalusi läbi astronoomide, inseneride ja astronautide lühilugude. Koolides liikuva rändnäituse juurde kuulub ka temaatiline tööleht. Näitust on endiselt võimalik kooli tellida, see on väike ja kerge ning sobib ka saatmiseks läbi pakiautomaadi.

Projekti toetas Euroopa Regionaalarengu Fond.