Kaardimäng Tähtede Sõda - põnevust kogu perele

Tähtede sõda on lõbus ning hariv kaardimäng, mis õpetab tähti tundma ning neid omavahel võrdlema. Tänu lihtsale põhimõttele sobib kaardimäng igas vanuses huvilisele ning mängida saavad suurepäraselt nii algajad kui edasijõudnud astronoomiahuvilised.

Komplekti kuulub 54 erineva tähega kaarti. Mäng käigus võrdlevad mängijad omavahel tähtede massi, heledust, temperatuuri ning kaugust Päikesest, eesmärgiga teiste kaardid endale võita. Mida suurem on mängustaaž, seda enam kinnistuvad ka täheteadmised ning oskus tähtedevahelises sõjas õigeid „relvi“ valides kaaslasi alistada.

Boonusena on mänguga kaasas astronoom Jaak Jaaniste poolt koostatud infovoldik, mis seletab lihtsalt ja arusaadavalt seda, milliste parameetrite alusel astronoomid tähti reastavad, millest kõik need kaartidel olevad arvandmed meile kõnelevad ning kuidas me tähistame erinevaid suuruseid nagu näiv heledus või kaugus Päikesest.

Tähtede Sõda on sobivaim 2-4 mängijale alates 6. eluaastast. Ühe mängu kestus on 15-30 minutit.

Mäng on müügil Tartu Ülikooli muuseumis, Tartu Tähetornis, Tartu Ülikooli Kunstimuuseumis, Kingituste Kiirabis ning suuremates raamatupoodides.

Ostusoovide ja lisainfo saamiseks võtke ühendust muuseumipoe projektijuhiga Maike Niiduviir, tel 737 6072 / 737 5674 või e-posti teel maike.niiduviir@ut.ee.