Haridusprogrammid veebis

Muuseum pakub mitmekülgseid veebitunde erinevatele kooliastmetele, mis toimuvad reaalajas muuseumi haridusprogrammide kuraatori juhendamisel. Tund toimub Zoomi veebikeskkonnas.

Lisainfo ja broneerimine: Tiiu Kreegipuu, tiiu.kreegipuu@ut.ee, 737 5672.

Ühe veebitunni maksumus on 40 eurot (osalejate arv põhikoolis kuni 30 ja gümnaasiumis kuni 40 õpilast).

Päikesesüsteem

Sihtrühm: I ja II kooliaste

Lühikirjeldus: Veebitunnis saame tuttavaks Päikesesüsteemi osadega läbi videoprogrammi või mudelite abil. Pärast 15-20 min pikkust tutvustust korraldab läbiviija väikese viktoriini ja siis on võimalik lastel küsida küsimusi nii meie päikesesüsteemi kui kogu Universumi kohta.

Kestus: 45 min.

Tähed ja tähtkujud

Sihtrühm: I ja II kooliaste

Veebitunnis õpime selgeks tuntumad tähtkujud ja uurime, mis on Päikese sees. Arvutiprogrammi Stellarium abil tutvustame taeva liikumist, tähtkujusid ja nendega seotud lugusid. Iga laps joonistab paberile ühe tähtkuju näidiste järgi. Edasi uurime mudelite abil, milliseid tähti on olemas ja mis on tähtede sees. Tunni lõpuks saavad lapsed oma joonisel tähed õiget värvi värvida.

Kestus: 30-45 min.

Praktiline astronoomia

Sihtrühm: III kooliaste ja gümnaasium

Veebitunnis õpime tundma taevamehaanikat, tähtkujusid ja programmi Stellarium. Kasutades Stellariumi lahendatakse praktilisi vaatlusülesandeid.

Kestus: 45 min.

Kuidas koduste vahenditega tähti vaadata?

Sihtrühm: kõik kooliastmed

E-tunnis tutvutakse erinevate nutirakendustega (nt Star Walk, Stellaarium), mille abil saab igaüks oma telefoniga tähti vaadata ja infot tähtkujude ja erinevate taevakehade kohta leida. Tunniks on vajalik nutitelefon, kuhu saab installida Star Walk rakenduse ja arvutit.

Kestus: 45 min

Kes elaks kosmoses?

Sihtrühm: I kooliaste

E-tunnis tutvustab haridusprogrammide kuraator eluks vajalikke tingimusi ning neid elusorganisme, kes väljaspool Maa atmosfääri ellu jääksid. Tund sobib loodusõpetuse teemade kinnistamiseks. Interaktiivse tunni üks osa on ka õpilaste käeline tegevus.

Kestus: 45 min

Inimene kosmoses

Sihtrühm: eelkool, I kooliaste

E-tunnis räägime, mis toimub inimese kehaga siis, kui ta läheb kosmosesse, millised riskid ohustavad inimest. Räägime, kuidas kosmoses ellu jääda ja tervist hoida. Jagame mõtteid ja uudiseid seoses Marsi missioonidega ning kuidas inimene seal pikemalt viibides hakkama saaks. Milline võiks olla elu Marsil? Kuidas näeks välja Marsi maja? Marsikulgur? Teeme ise ka kulguri!

Kestus: 45 min

Loe ka Tartu Ülikooli muuseumi ja kunstimuuseumi veebitundide kohta.