Haridus

Haridusprogrammid tähetornis

Tartu tähetorn kutsub rikastama igapäevast koolitööd põnevate tegevustega ehedas keskkonnas mitmesuguste originaalesemete ja mudelite abil.

Lasteaedadele ja koolidele pakume:

Lisateave ja broneerimine: 737 6932, tahetorn@ut.ee.  

Haridusprogrammid

Meie haridusprogrammid on seotud loodusõpetuse, füüsika, matemaatika ja loodusgeograafia õppekavadega. 

Haridusprogrammi puhul on grupi optimaalne suurus 15 õpilast. Suurem rühm tasub poolitada, sest liiga suure osavõtjate hulga puhul ei saa me programmi pakkuda kõige paremini sobivas ruumis ega ettenähtud ajalimiidiga.

Soovitame kombineerida haridusprogrammi ekskursiooni ja planetaariumietendusega või ühega neist.

Haridusprogrammi kestus on keskmiselt 60–90 minutit.

Tartu tähetorn on avatud oktoobrist aprillini T–L 11–17 ja maist septembrini T–P 10–18. Erandkorras saame alustada hommikul varem. 

Julgustame õpetajaid programmi korraldajaga enne ühendust võtma, et koostöös leida olulisemad teemad ning valida just selline lahendus, millest õpilastele oleks kõige enam kasu.

Haridusprogrammide hind on 2-3 € õpilase kohta, 

NB! Tellides ühele grupile korraga mitu programmi rakenduvad soodushinnad

Tellides ühele grupile kokku kolm erinevat programmi (mitu haridusprogrammi, planetaariumietendus, ekskursioon), on ühe programmi hind kolmest 1 €, ülejäänud kahel programmil hind vastavalt hinnakirjale.

Programmi hind 3-4 € osaleja kohta.

 

Ekskursioonid

Ekskursioonil tutvustab giid 45–60 minuti jooksul Tartu tähetorni ekspositsiooni ja ajalugu. Ilusa ilma korral pääseb tähetorni rõdule. Giid arvestab kooligrupi puhul laste vanuse ja võimalusel ka õppekavaga.

Ekskursiooni hind: giiditasu kogu grupi kohta + muuseumipiletid osaleja kohta.

Õpilased ja pensionärid eesti keeles: 15 € + piletid

 

Planetaariumietendused

Planetaarium on seadeldis kunstliku tähistaeva tekitamiseks. Tartu tähetorni planetaariumietendusi korraldatakse spetsiaalses kuplikujulise laega ruumis, kus laele projitseeritakse tähistaeva tõepärane pilt ning näidatakse taevakehade liikumist taevalaotusel. Pakume erinevaid temaatilisi planetaariume, sealhulgas ajaloo ja kirjandusega seotud programme.

Planetaariumi pilet 2 € õpilase kohta.

 

Vaatlused

Kooligrupid saavad ettetellimisel osaleda astronoomilisel vaatlusel. See kestab kõige enam 1,5 tundi. Vaatlus ei sisalda muuseumiekskursiooni ning toimub õhtuti ainult selge ilma korral.

Vaatluse hind: õpilane ja lasteaialaps 2,50 €, kaks gruppi saatvat täiskasvanut tasuta, ülejäänud täiskasvanud 2,60 €.

 

Tutvu ka haridustegevustega, mida pakume Tartu Ülikooli muuseumi peamajas Toomemäel, Hullu Teadlase kabinetis ja Tartu Ülikooli kunstimuuseumis.