Astronoomialoeng: Kaarel Nõmmela ja Kärt Soieva "Kuidas Marsi uurimisel 2021. aastal ajalugu tehti?"

Marss on teadlasi kütkestanud sajandeid, kui 2021. aasta on uute avastuste osas olnud märgiline. Nii NASA kui teised maailma kosmoseagentuurid saatsid 2020. aastal teele mitmed uued kulgurid ja satelliidid, mis on planeedil jõudsasti teadustööd teinud.

Selles loengus anname ülevaate Marsiga seonduvatest uutest avastustest ja saavutustest. Tähetorni suvenäituse "Uudiseid Marsilt" jätkuna kõnelevad neist teemadest Tartu Ülikooli muuseumi haridusprogrammide kuraatorid Kaarel Nõmmela ja Kärt Soieva.

Loeng algab traditsiooniliselt kell 18.15 Tartu tähetornis. Loeng salvestatakse ja laetakse hiljem üles UTTV-sse.

Varasemaid astronoomialoenguid saab vaadata siit.

Välinäitus "Uudiseid Marsilt" on Tartu tähetorni aias huvilistele avatud. Lähemalt saab lugeda siit.

Astronoomialoengud toimuvad Tartu tähetornis üle nädala teisipäeviti.

Teisipäev, 19. Oktoober 2021 - 18:15 kuni 20:00